miercuri, 24 iunie 2026

Armonie - Miercurea fara cuvinte 26/2026


LET'S GET WORDLESS! Curaj, înscrie-te! ☺ Vei cunoaste o multime de bloggeri ce au pasiunea fotografiatului. Nu exista teme pentru fotografii, nu exista obstacole. Singura regula este ca articolul pe care-l înscrii în tabelul "Miercurea fara cuvinte" sa nu contina text scris. În rest, orice este permis. Alatura-te noua în clubul MfCHappy Wordless Wednesday! ☺☺

12 comentarii:

  1. Am citit într-un articol că fotografiile care au o oarecare simetrie sunt mai apreciate. Ce poate fi mai simetricdecât o floare sau decât o oglindă? Și când oglinda e o apă înconjurată de un peisaj deosebit totul devine cu adevărat armonie.
    Happy WW, dragă Carmen!

    RăspundețiȘtergere
  2. Sunt patru imagini superbe! Mă lasă fără cuvinte!

    Happy WW, dragă Carmen! 🤗😘

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. La lacul de langa castel... Doctorita lui Leo are cabinetul la caste si ieri am fost sa pansam labuta ( Leo si a smuls o unghiuta, a ramas agatat cand a sarit peste niste scari 😒 din fericire maine vom scapa de bandaj si speram sa fie totul iar bine).. Cand avem timp, facem o plimbare la malul lacului ca e superb!
      Pupici si îmbrățișări, Vero draga. Happy WW 🤗😘

      Ștergere
  3. Nu ma surprinde ca v-ati mutat intr-o astfel de zona.
    Superba, ca si mozaicul atat de armonios. Abia astept
    sa ne arati nuferii infloriti!
    Happy WW, draga Carmen!❤️😘

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Bavaria este toata frumoasa, iar Franconia Superioară are locuri absolut speciale. Deasemenea aici sunt si traditii foarte interesante. Si ma bucur ca acum le voi trai direct. Maine vom merge la sarbatoarea solstitiului, abia astept . Iar peste doua saptamani, voi participa pentru prima oara in viata mea la un festival Samba, pentru ca noul meu oras gazduieste cel mai mare festival de samba din lume, dupa Brazilia! Nu am eu timp destul pentru cate evenimente speciale sunt aici!
      Pupici și îmbrățișări, Suzana draga 😘🤗

      Ștergere
  4. Splendide reflexii🥰...noi locuri de descoperit, arată că o stațiune pentru recreere! O provocare și pentru așteptările noastre!
    Happy WW, Carmen dragă! Te îmbrățișez!🤗😘🐾💜

    RăspundețiȘtergere
    Răspunsuri
    1. Gina draga mea, inca suntem prinsi in aranjarea casei, curtea o vom face la toamna. Cat despre noul nostru oras si împrejurimile lui...vaaaiiii, am o lista lunga lunga! In fiecare zi cand ies din casa privesc castelul din varful colinei si mor de curiozitate sa il vizitez...insa la noi de 10 zile sunt temperaturi de peste 37 grade! Orice miscare presupune un efort exagerat...iar Leo abia respira, il ard talpile, evitam sa facem plimbari mai mult decat strictul necesar. Dar...va veni si vremea marilor descoperiri 😊
      Pupici si îmbrățișări. Happy WW 😘🤗💕

      Ștergere
  5. Atâta liniște! Frumos!
    Happy WW, dragă Carmen🤗😘

    RăspundețiȘtergere
  6. Superbe imagini.
    Happy Ww, Carmen!🥰🥰

    RăspundețiȘtergere